25 listopad 2021

zdjęcie: Informacja dla mieszkańców powiatu od SPZOZ Pajęczno dot. funkcjonowania punktu wymazów COVID-19 / fot. Navy Medicine
fot. Navy Medicine
Czwarta fala koronawirusa coraz bardziej się rozpędza – tym samym rośnie liczba osób kierowanych codziennie na wymaz w kierunku zakażenia COVID-19. Do tej pory, punkt wymazów DRIVE-THRU w Pajęcznie na Placu Targowym, zgodnie z dyspozycją NFZ czynny był 3 godziny dziennie.
Dyrekcja szpitala zwróciła się do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą i wnioskiem o wydłużenie godzin pracy punktu do 5 godzin dziennie, co pozwoli obsłużyć większą liczbę osób. W celu usprawnienia pobierania wymazów na Placu Targowym zespół punktu wymazów został też wsparty przez dodatkową osobę.

O rozszerzeniu godzin funkcjonowania punktu pobrań będziemy informować w ciągu najbliższych dni, także na oficjalnym profilu SPZOZ w Pajęcznie na Facebooku.

Pamiętajmy, że właściwe przygotowanie usprawnia pobranie wymazu, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia wyników fałszywie-pozytywnych i fałszywie-negatywnych.

Przed pobraniem wymazu:
  • Nie jedz i nie spożywaj żadnych płynów min. 3 godziny przed pobraniem (najlepiej być na czczo).
  • Nie pal papierosów.
  • Nie żuj gum oraz nie zażywaj tabletek na gardło.
  • Nie stosuj donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (aerozole, krople, maści do nosa) min. 2 godziny przed wymazem.
  • Przed pobraniem materiału nie wydmuchuj ani nie przepłukuj nosa.
  • Osoby korzystające z protez zębowych powinny je wyjąć.
Pamiętajmy o tych kilku prostych zasadach.

Zapraszamy i zachęcamy do szczepień przeciwko COVID-19.

Zadbajmy razem o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich i powstrzymajmy razem kolejną falę.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie koordynuje obecnie trzy punkty szczepień powszechnych:
  • w Ośrodku Zdrowia w Pajęcznie przy ul. Wiśniowej 26,
  • w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Nowej Brzeźnicy przy ul. Kościuszki 19,
  • w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Strzelcach Wielkich przy ul. Częstochowskiej 8.

Zapisy na szczepienia odbywają się:
  • przez e-rejestrację na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP)
  • przez infolinię 989
  • przez telefon w punkcie szczepień: tel. 34 3112585
  • bezpośrednio w punkcie szczepień
Szczepienia odbywają się w wyznaczonych godzinach, według określonego harmonogramu. Informacje o terminach można uzyskać pod numerami telefonu podanymi wyżej lub na Internetowym Koncie Pacjenta. Szpital otwarty jest także na współpracę z zakładami pracy, które chcą zaszczepić swoich pracowników. Istnieje możliwość wyznaczenia indywidualnego terminu dla większej grupy osób.